AKTUALNOŚCI Usługi O mnie SZKOLENIA KONTAKT ETYKA ZAWODOWA i ODO LINKI

Płatność powyżej 15 000 zł

dodano: 2020-01-01
- W przypadku dokonywania płatności powyżej 15 000 zł na rzecz innych firm płatność taka musi być realizowana bezgotówkowo (przelew bankowy, płatność kartą)


Dodatkowo jeżeli płatność powyżej 15 000 zł dotyczy zapłaty za fakturę VATowską to przelew musi być dokonany na rachunek bankowy wykazany na tzw. „białej liście”. Przed dokonaniem takiego przelewu należy sprawdzić na stronie internetowej:

https://www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka/

po NIPie sprzedawcy czy podany na fakturze numer rachunku bankowego znajduje się na białek liście.

W przypadku zapłaty kwoty powyżej 15 000 zł na konto, którego nie ma na białek liście – nie będzie można takiego wydatku zaliczyć do kosztów działalności.


Dodatkowo jeżeli na fakturze zakupowej jest dopisek „MECHANIZM PODZIELONEJ PŁATNOŚCI” i kwota faktury jest większa niż 15 000 zł to obowiązkowo należy zlecić przelew w formacie split payment.
Napisz do nas


* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w zgłoszeniu przez Doradcę Podatkowego Marcina Dzikowskiego z siedzibą w Turku przy ul. Pl. Wojska Polskiego 16/2 na potrzeby realizacji zgłoszenia.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych i statystycznych, w trakcie a także po wygaśnięciu usług realizowanych przez Serwis. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 R. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) dane zamieszczam dobrowolnie, mam prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania i żądania zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych.
* Prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Bez jej oznaczenia nie będzie możliwe wysłanie formularza, a także przesłanie Państwu odpowiedzi drogą elektroniczną. W każdej chwili przysługuje Państwu prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania, usunięcia, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Administratorem danych osobowych jest Doradca Podatkowy Marcin Dzikowski. Podanie danych osobowych, które przetwarzane będą w celach marketingowych jest dobrowolne.

Kontakt

Biuro Rachunkowe Turek Doradca Podatkowy Marcin Dzikowski

ul. Stefana Żeromskiego 8/A4
62-700 Turek
Email:
info@podatkidzikowski.pl dzikowski.podatki@o2.pl
Telefon:
697 278 832
projekt i wykonanie BerMar multimedia
Polityka prywatności