AKTUALNOŚCI Usługi O mnie SZKOLENIA KONTAKT ETYKA ZAWODOWA i ODO LINKI

FAKTURA DO PARAGONU

dodano: 2020-01-01
-ZMIANA PRZEPISÓW OD 01.01.2020

 

Od 01.01.2020 nie można już wystawiać faktur na firmę jeżeli wcześniej sprzedaż została zaewidencjonowana na kasie fiskalnej.

Jedynym wyjątkiem jest sytuacja gdy na paragonie jest wpisany NIP nabywcy (nie wszystkie kasy fiskalne mają taką opcję).

 

RADA: Należy od początku ustalić z klientem czy chce fakturę czy paragon.

 

Sankcją za wystawienie takiej faktury jest naliczenie przez Urząd Skarbowy podójnego VATu z faktury.

 

 

W dalszym ciągu można wystawiać faktury do paragonów ale tylko osobom prywatnym (nieprowadzącym działalności gospodarczej).
Napisz do nas


* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w zgłoszeniu przez Doradcę Podatkowego Marcina Dzikowskiego z siedzibą w Turku przy ul. Pl. Wojska Polskiego 16/2 na potrzeby realizacji zgłoszenia.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych i statystycznych, w trakcie a także po wygaśnięciu usług realizowanych przez Serwis. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 R. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) dane zamieszczam dobrowolnie, mam prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania i żądania zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych.
* Prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Bez jej oznaczenia nie będzie możliwe wysłanie formularza, a także przesłanie Państwu odpowiedzi drogą elektroniczną. W każdej chwili przysługuje Państwu prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania, usunięcia, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Administratorem danych osobowych jest Doradca Podatkowy Marcin Dzikowski. Podanie danych osobowych, które przetwarzane będą w celach marketingowych jest dobrowolne.

Kontakt

Biuro Rachunkowe Turek Doradca Podatkowy Marcin Dzikowski

ul. Stefana Żeromskiego 8/A4
62-700 Turek
Email:
info@podatkidzikowski.pl dzikowski.podatki@o2.pl
Telefon:
697 278 832
projekt i wykonanie BerMar multimedia
Polityka prywatności